• 28 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 2985

Zawodnik MKS Czechowice-Dziedzice na podium Mistrzostw Świata

Marcin Grzybowski, zawodnik MKS Czechowice-Dziedzice, stanął dziś na drugim miejscu podium podczas Mistrzostw Świata, które odbywały się w czeskich Racicach.

Zawodnik MKS Czechowice-Dziedzice na podium Mistrzostw Świata · fot. MKS Czechowice-Dziedzice

Razem z kolegami z reprezentacji Polski - Piotrem Kuletą, Wiktorem Głazunowem i Tomaszem Barniakiem - zostali wicemistrzami w czwórce kanadyjce na dystansie 1000 metrów.

Brąz zdobyły 19-nastolatki Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek (obecnie reprezentują AZS AWF Katowice) debiutujące na mistrzostwach świata K2 na 1000 metrów. Obie dziewczyny pochodzą z Czechowic-Dziedzic swoje pierwsze kroki stawiały nad naszym Czechowickim Kopalniokiem.