• 1 lipca 2019
  • wyświetleń: 4510

Rafał Pająk brązowym medalistą Mistrzostw Polski U23 na 100m

W miniony weekend (29-30.06) w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski U23. Rafał Pająk- zawodnik MKS Czechowice- Dziedzice zajął po pasjonującej walce 3 miejsce w biegu na 100 m. Doszło do nietypowej sytuacji na tym dystansie - dwóch zawodników uzyskało ten sam czas co do tysięcznej części sekundy 10.37 sek (366).

Rafał Pająk
Rafał Pająk brązowym medalistą Mistrzostw Polski U23 w biegu na 100m · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice

Podium: wiatr +4.4 m/s 100 metrów
1. Adam Balcerek (OŚ AZS Poznań) 10.30
2. Adrian Brzeziński (MKL Toruń) 10.36
3. Łukasz Żak (KS AZS AWF Kraków) 10.37 (366)
3. Rafał Pająk (MKS Czechowice-Dziedzice) 10.37 (366)

Rafał Pająk

Rafał był najmłodszym zawodnikiem na podium. Debiut w kategorii U23 wyszedł więc imponująco.
Bardzo dobry występ Rafała pozwolił na uzyskanie kwalifikacji na Mistrzostwa Europy U23, które odbędą się 11-14.07 w szwedzkim Gavle. Nasz zawodnik został powołany do sztafety 4x100m.