• 7 marca 2020
  • wyświetleń: 3167

Lekkoatleci MKS-u z tytułami Mistrzów Polski

W dniach 29.02-1.03 w Toruniu odbyły się 64. Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Wychowankowie czechowickiego MKS-u, Rafał Pająk i Bartosz Jarczok (obecnie AZS AWF Katowice) potwierdzili świetną formę, zdobywając tytuły Mistrzów Polski w kategorii U23.

Rafał Pająk na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu - 29.02-01.03.2020 · fot. PZLA

Rafał Pająk potwierdził na Mistrzostwach świetną dyspozycję, którą prezentował przez cały sezon halowy i po raz pierwszy w swojej karierze awansował do finału seniorskiego zajmując w nim wysokie 5 miejsce. W kategorii U23 natomiast nie miał sobie równych i wywalczył tytuł Mistrza Polski. Czas, który osiągnął podopieczny Wiolety Homy jest jego nowym rekordem życiowym i wynosi obecnie 6.80 sekund. To świetna prognoza przed zbliżającym się sezonem letnim.

Bartosz Jarczok na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu - 29.02 - 01.03.2020 · fot. PZLA

Na tych samych Mistrzostwach wychowanek klubu, Bartosz Jarczok (obecnie AZS AWF Katowice) został srebrnym medalistą w biegu na 3000m seniorów oraz Mistrzem Polski w kategorii U23. To jego czwarty tytuł Halowego Mistrza Polski w kategoriach wiekowych U18,U20,U23. Trenerem Bartosza jest Miłosz Jarczok zajmujący się szkoleniem dzieci i młodzieży w MKS Czechowice-Dziedzice.