• 20 maja 2022
  • wyświetleń: 5007

Z boisk czechowickiej siódemki do finału wojewódzkiego

Młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach w mistrzowskim stylu dotarli do finału wojewódzkiego rozgrywek w czwórboju lekkoatletycznym.

Z boisk czechowickiej siódemki do finału wojewódzkiego · fot. Szkoła Podstawowa nr 7

W rozgrywkach miejskich w Zabrzegu 28 kwietnia zajęli 1. miejsce, 11 maja w zawodach powiatowych uplasowali się na pozycji 2., w zawodach szczebla rejonowego w dniu 18 maja zdobyli najwyższy stopień podium i awansowali do finału wojewódzkiego rywalizacji.

Czwórbój lekkoatletyczny to cztery konkurencje: bieg na 60 m ze startu niskiego, rzut piłeczką palantową na odległość, skok w dal lub skok wzwyż oraz bieg na 600 m (dziewczęta) lub 1000 m (chłopcy). Szkołę reprezentuje 6 zawodników, każdy obowiązkowo startuje we wszystkich konkurencjach. Wyniki każdego zawodnika przeliczane są na punkty. Na wynik szkoły składa się 5 najwyższych wyników.

źródło: Szkoła Podstawowa nr 7