• 13 lutego 2023
  • wyświetleń: 2955

[FOTO] Medale i rekordy zawodników MKS na Mistrzostwach Polski

Za nami Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkoatletyce, które odbyły się od 10 do 12 lutego w Rzeszowie. Zawody okazały się udane dla zawodników czechowickiego MKS, którzy wracają ze stolicy województwa podkarpackiego z medalami oraz rekordami życiowymi.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Rzeszowie - 9-12.02.2023 · fot. Facebook / MKS Czechowice-Dziedzice

Już pierwszego dnia mistrzostw srebrny medal w chodzie na 3000m zdobyła Aleksandra Drozdowska. W tej samej konkurencji startowała Sylwia Łaś.

Drugi dzień zawodów zakończył się dla czechowickich pobiciem rekordów życiowych i awansem do finałów. Magdalena Jankowska zajęła 13. miejsce w biegu na 1000m, uzyskując rekord życiowy 3:09.86. Z dobrej strony w biegu na 400m pokazał się Szymon Mikołajczak, który z rekordem życiowym awansował do sobotniego finału A. W sobotę w biegu na 200m wystąpiła Nicole Stasik, która z czasem 26.42 zajęła 8. miejsce i awansowała do niedzielnego finału B.

W ostatni dzień zawodów Szymon Mikołajczak został Mistrzem Polski U20 w biegu na 400m, z nowym rekordem życiowym 48.73 sek. Z kolei Nicole Stasik zajęła 8. miejsce (2. w finale B) w biegu na 200m, z nowym rekordem życiowym 26.32 sek.